Serija A - Ludilo u Lećeu, Đenova prokockala dva gola prednosti!

• Autor: Stefan Matić

• 08. decembar 2019.

• 14:29

Odličan meč na "Via del Mare" stadionu.

Đenova vodila sa 2:0 posle prvih 45 minuta, a onda usledile promene i crveni kartoni za goste te Leće ipak stiže do boda (2:2).

"Grifoni" su imali inicijativu tokom prvog dela igre.

Gosti stižu u vođstvo preko Gorana Pandeva, Makedonac je sjajno reagovao na grešku golmana Lećea a potom ga i lobovao u 31. minutu.

Do kraja prvog dela igre smo videli i penal u korist gostiju, Lućiono pravi faul za najstrožiju kaznu koju Krišito mirno realizuje u nadoknadi poluvremena.

U nastavku meča Leće u prvih petnaest minuta pravi sve tri izmene što donosi rezultate.

Prvo je rezervista Falko smanjio na 2:1 u 60. minutu da bi gosti ubrzo otali sa igračem manje pošto Agudelo dobija svoj drugi žuti karton.

Leće vrlo brzo koristi brojčanu nadmoć i već u 71. minutu Tabaneli glavom izjednačuje na 2:2.

"Grifoni" završavaju meč sa dva igrača manje pošto u 77. minutu Pandev dobija drugi žuti karton, ali Leće ne uspeva da napravi potpuni preokret iako je Falko pri kraju imao još jednu odličnu šansu.