Serija A - Ljaja srušio "večni grad", Interu presele "bolonjeze"

• 10. mart 2013.

• 22:40

Poslednja dva meča 28. kola Serije A donela su dva neočekivana rezultata pošto je Inter na svom terenu poražen od Bolonje a Lacio su u Rimu srušili Stevan Jovetić i Adem Ljajić.

Nastavlja se velika borba u Seriji A za mesta koja na kraju sezone vode u Evropu a Inter i Lacio večeras su doživeli velike udarce u nastojanju da ostanu u vrhu tabele.

Derbi 28. kola igran je na "Olimpiku" gde je petoplasirani Lacio u direktnom okršaju sa Fiorentinom tražio ostanak u vrhu tabele.

Ispostavilo se da je Viola sjajnom partijom u Rimu uspela da preskoči Lacio i Inter na tabeli a u tome joj je pomogla i Bolonja koja je slavila na "Meaci".

Stevan Jovetić je u 20. minutu, na asistenciju Adema Ljajića, doneo prednost Violi u Rimu a onda je Ljajić iz slobodnjaka, u 50. minutu, postavio konačnih 0:2!

Golove Stevana Jovetića i Adema Ljajića pogledajte OVDE!

Lacijali su se danas bili bolji od gostiju iz Toskane jedino po broju dobijenih žutih kartona. U domaćem timu požutela su četvorica fudbalera dok je kod Fiorentine samo Romulo dobio javnu opomenu.

Ako je meč u Rimu slovio za derbi, pa je samim tim bilo za očekivati uzuđenja i neizvesnost, šta reći za zicer koji je Inter imao na svom terenu protiv Bolonje.

"Neroazuri" su pokazali da se nisu oporavili od teškog poraza u LE pošto su na svom ternu izgubili od Bolonje rezultatom 0:1!

Gol Alberta Đilardina pogledajte OVDE!

Alberto Đilardino zapečatio je sudbinu Intera u 57. minutu ali bi bilo nepošteno reći da je Bolonja zasluženo pobedila na "Meaci" jer je domaćin samo u poslednjih pola sata utakmice stvorio toliko prilika da bi bilo iluzorno nabrajati ih.

Treba samo reći da je Luka Kurći, golman Bolonje, u više navrata izlazio kao pobednik u duelima sa fudbalerima Intera i da na kraju gosti svojom upornošću i organizovanom odbranom nose tri boda sa "Meace".

Inter i Lacio sada su pali na tabeli za po jedno mesto a Fiorentina je četvrta sa 48 bodova.