Serija A - Lazovićeva majstorija za pobedu, fantastični Kijeza utišao "San Siro"!

subota 22.12.2018.
16:58

Poraz Milana na San Siru, Lazović doneo pobedu Đenovi. Napoli se uzda u Romu.

Beta/Cesare Abbate/ANSA via AP

U derbiju Milan je dočekao Fiorentinu koja nema baš najbolje rezultate u poslednjih par meseci, ali na San Siru nismo videli lep fudbal. Milan je imao terensku inicijativu, više je stvarao šanse, ali do pobede su došli gosti.

Videli smo trenutak magije, Federiko Kijeza je uzeo loptu na polovini Milana, namestio se na šut sa 25 metara i pogodio sam ugao. Bio je to jedini udarac u okvir gola Milana, dovoljno za tri boda Fiorentine.

Gol OVDE.

Napoli je danas imao problem protiv solidne ekipe SPAL-a, ali je na kraju uspeo da pobedi.

Rog i Insinje su pretili su prvih 15 minuta, kasnije je i poništen gol zbog ofsajda nakon aktiviranja VAR tehnologije Insinjeu, a onda period zatišja sve do samog kraja poluvremena.

Tada je Dris Mertens izveo dobro korner, a tamo se našao Raul Albiol koji je pogodio za 1:0, ispostaviće se da je to bio konačan rezultat.

U meču Empolija i Sampdorije dosta preokreta, na kraju 2:3, rezultat koji će goste zadovoljiti.

Paskval je doveo domaće u prednost iz penala u 11. minutu, da bi Ramirez izjednačio u 41. minutu nakon asistencije Defrela.

Gostima preokret donosi Kvaljarela u 69. minutu, potvrdio je tako dobru golgetersku formu u kojoj se nalazi u ovom trenutku.

Domaći stižu do izjednačenja preko Kaputa u 79. minutu, a pobedu Sampdoriji donosi odlični Kaprari, džoker trenera Đampaola. Ne jednim, već sa dva gola, u 87. i 92. minutu utakmice.

Duel Đenove i Atalante je bio prilično zanimljiv, videli smo promašen penal, tri gola, crveni karton... U 36. minutu je Iličić promašio penal, da bi na drugoj strani, u 6. minutu nadoknade prvog poluvremena, Pjatek doneo prednost Đenovi.

U nastavku penal za Atalantu, ovoga puta je Zapata bio siguran sa bele tačke, a  strelac narednog gola bio je Darko Lazović. Dobro je prihvatio loptu, odlično šutirao i savladao protivničkog golmana za 2:1. Nije bio kraj, Pjatek je dotukao protivnika svojim drugim golom na utakmici.

Udineze i Frozinone su odigrali bez pobednika, bilo je 1:1. Mandragora je doveo domaćina u prednost u 32. minutu, a prednost je trajala pola sata pošto su gosti preko Ćiana stigli do izjednačenja iz penala.

Duel Sasuola i Torina je takođe bio zanimljiv, gosti su preko Belotija vodili od 55. minuta, a onda je u 2. minutu nadoknade Sasuolo stigao do zasluženog izjednačenja preko Brignole.

Milan-Fiorentina 0:1
Empoli-Sampdorija 2:4
Đenova-Atalanta 3:1
Napoli-SPAL 1:0
Sasuolo-Torino 1:1
Udineze-Frozinone 1:1