Serija A - Lacio strepeo, ali ipak slavio u Đenovi, Marušić kao Hulk!

nedelja 23.02.2020.
14:25

Reprezentativac Crne Gore načeo "Grifone" u uvodnim minutima i to na sjajan način.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Lacija slavili su u 25. kolu Serije A na stadionu "Luiđi Feraris" u Đenovi sa 2:3 (0:1).

Poveli su "Nebeskoplavi" već u drugom minutu, sjajan prodor Adama Marušića, otresao je dvojicu čuvara i na kraju veoma efektno zatresao mrežu Đenove.

Nakon toga je Kaisedo imao veliku šansu već u 14. minutu, ali je Perin uspeo da ukroti njegov pokušaj.

U 27. minutu je veliku priliku imala i domaća ekipa, bivši igrač Juventusa Favili je tukao glavom, ali je pogodio desnu stativu.

Mogao je rezultat 10ak minuta kasnije da poravna i Ankersen, ali je Strakoša sjajno intervenisao.

Nakon šest minuta igre u nastavku gosti iz Rima stižu i do drugog pogotka, Ćiro Imobile je veoma precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora i tako došao do 27. gola u Seriji A ove sezone.

Uzvratila je Đenova na sjajan način samo šest minuta kasnije, izvrstan udarac Kasate sa ivice kaznenog prostora, Strakoša je bio nemoćan, 1:2.

Ipak, u 71. minutu Lacio ponovo dolazi do dva gola prednosti, fantastično izveden slobodan udarac Kataldija, Perin je ostao ukopan.

Korea je samo sedam minuta kasnije imao veliku priliku da stavi tačku na ovaj susret, ali je Perin sjajno intervenisao.

Uspeli su "Grifoni" da uvedu meč u neizvesnu završnicu, u 90. minutu je sa kreča bio precizan Krišito za 2:3 na "Ferarisu".

Na kraju ipak pobeda Lacija, Sergej Milinković-Savić je proveo čitav meč na terenu u dresu tima iz Rima.

Baner

"Nebeskoplavi" drugi na tabeli sa 59 bodova, jednim manje od Juventusa, vezali su 20 mečeva bez poraza u šampionatu. Đenova je prva ispod crte sa 22 osvojena boda.