Serija A - Lacio nastavlja trku za Evropom, može i bez Sergeja!

subota 11.05.2019.
19:51

Sigurna pobeda Rimljana na neugodnom gostovanju na Sardiniji.

EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Lacija ostvarili su pobedu u gostima gde je savladan Kaljari sa 2:0 u 36. kolu italijanske Serije A.

Gost je bio konkretniji od samog početka meča na Sardiniji, pa je nakon nekoliko veoma izglednih prilika uspeo da povede u 31. minutu golom Luisa Alberta.

Prednost je nešto kasnije mogao da udvostruči Badelj čiji je sjajan udarac Kranjo zaustavio krajnjim naporom, ali ono što nije učinio on jeste Hoakin Korea u 53. minutu.

Krenuo je Kaljari na sve ili ništa, pretio preko Deiola i Barele, pa je u prvom minutu nadoknade stigao do počasnog pogotka preko Leonarda Pavoletija.

Ipak, to je bilo sve što su Sardinjani mogli da urade do kraja susreta, pa je Lacio zabeležio veoma bitnu pobedu u nadi da će se dokopati jednog nekog od evropskih takmičenja dva kola pre kraja šampionata.