Serija A - Kjevo pokazao Zvezdi kako treba na San Paolu, Milenković odbranio "Violu" u Bolonji!

nedelja 25.11.2018.
16:55

Napoli kiksnuo pred meč Lige šampiona sa Crvenom zvezdom.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

U terminu od 15 sati, danas su odigrane tri utakmice u italijanskoj Seriji A.

Napoli nije uspeo da na svom terenu savlada Kjevo koji je tako osvojio svoj prvi bod u dosadašnjem toku Serije A (tri su im izbrisana zbog finansijskih malverzacija).

Imala je ekipa Karla Anćelotija dosta prilika, ali je tokom većeg dela meča prikazala bledu igru bez konkretnog učinka.

Kulibali i Mertens su propustili neverovatne šanse u poslednjim minutima regularnog dela meča, pa je Kjevo na čelu sa novim trenerom Domenikom Di Karlom pokazao Crvenoj zvezdi recept da ostane neporažena na San Paolu naredne srede kada srpski šampion gostuje u Napulju u okviru četvrtog kola Lige šampiona.

Empoli je na svom terenu savladao Atalantu rezultatom 3:2.

Povela je "Boginja" u 33. minutu preko Remoa Frojlera, a Empoli je imao šansu da izjednači šest minuta kasnije.

Dosuđeni penal u korist domaćina nije uspeo da iskoristi Kaputo, pa je minut nakon toga usledila kazna pošto je prednost Atalante duplirao Hans Hateboer.

Ni u drugom poluvremenu nije manjkalo uzbuđenja, Empoli je izjednačio autogolom Masijela u 77. minutu, a na kraju je Atalanta ostala i sa igračem manje pošto je Iličić dobio direktan crveni karton.

To ih je i koštalo poraza pošto je Matijas SIlvestre u drugom minutu nadoknade doneo svojoj ekipi vredna tri boda u borbi za opstanak.

Bolonja i Fiorentina su podelili plen pošto je bilo 0:0, a reprezentativac Srbije Nikola Milenković odigrao je čitav meč za "Violu".