14:41

Tim sa Sardinije je u sve težoj situaciji po pitanju opstanka u Seriji A.

uefa.com
uefa.com

U prvoj današnjoj utakmici 25. kola italijanske Serije A, Verona je kao gost savladala ekipu Kaljarija rezultatom 2-1 i ostavila domaćina u zoni ispadanja.

Kaljariju je ovo već četvrti poraz u poslednjih pet utakmica, uz samo jedan osvojen bod, a posledica toga je tek 18. mesto na tabeli, ispred Ćesene i otpisane Parme.

Trijumf gostiju najavio je iskusni Luka Toni, koji je već u devetom minutu uspeo da savlada našeg Željak Brkića - 0:1.

Taj rezultat je dugo ostao na snazi, a u 56. minutu prednost ekipe Verone je duplirana. Halfredson je odlično izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, odbrana Kaljarija statična, Brkić ostao na liniji, što koristi Taleb i iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu - 0:2.

Činilo se da je tada sve rešeno, ali se domaći nisu predavali. Nadu da mogu da izbegnu poraz dao im je kapiten Konti, golom iz slobodnog udarca u 89. minutu za 1:2.

Taj gol je izazvao veliki pritisak Kaljarija u nadoknadi vremena, imali su još jednu dobru priliku preko Kontija, ali je golman Benusi odlično intervenisao i sačuvao pobedu Veroni.