Serija A - Juventus "modar" u Firenci!

• Autor: Boris Jovanović

• 20. oktobar 2013.

• 16:57

Čudesan preokret u Firenci, Juventus vodio 2:0, primili četiri gola za 15 minuta i izgubili prvi meč u sezoni. Verona pobedom protiv Parme izbila na četvrto mesto na tabeli.

U većem delu prvog poluvremena igra na sredini, tek par pokušaja izvan kaznenog prostora, ali Bufon i Neto nisu bili u problemima.

A onda u finišu prvog dela mat "Ljubičastima". Neoprezni Rodrigez ruši Teveza koji je odmah pao, penal za Juve, sam Argentinac preuzima odgovornost, 1:0 za goste. Ali, ono najgore je sledilo, velika greška Kvadrada, želeo je da izbaci loptu, ispostavilo se da je to asistencija za Pogbu koji ne prašta, 2:0.

Juventus je u drugom poluvremenu imao nekoliko sjajnih prilika da dotuče rivala, ali je Neto sjajno branio. Fiorentina se vratila u meč posle penala, duel Asamoe i Kvadrada, ponovo je sudija pokazao na belu tačku, Rosi uspeva da smanji rezultat.

Juventus je odjednom bio nesiguran, nekih 15 minuta pre kraja, "Pepito" Rosi udarcem sa 20 metara poravnava na 2:2. Deo krivice snosi i Bufon.

To je bio početak kraja za šampiona. Delovali su potpuno izgubljeno, dve kontre Fiorentine, prvo Hoakin dovodi domaće do prednosti, i na kraju još jednom Rosi beži odbrani "Bjankonera" za 4:2.

"Franki" u transu, neverovatan preokret, prvi poraz Juventusa koji je sada na -5 u odnosu na Romu.

Alberto Đilardino je bio ključna figura u pobedi Đenove protiv Kjeva. Napadač domaćih je postigao dva gola, Kjevo je preko Bentivolja izjednačio na 1:1, ali su odmah primili drugi gol.

Puno preokreta na "Bentegodiju". Verona je povela golom Kaćatorea, ali je onda Parma žestoko uzvratila. Parolo je "bombom" poravnao, a onda i uposlio Kasana za vođstvo gostiju. Ipak "Veronezi" golom Žorginja iz penala stižu do izjednačenja. Nije to bilo sve, u samom finišu još jednom penal za domaće, ponovo Žorginjo, Verona je na četvrtom mestu na tabeli.

Pravi dan za penale u Seriji A, Sampdorija je vodila  sa 1:0,  sa bele tačke je prednost doneo Brazilac Eder, ali je Siligardi izjednačio u 90. minutu. Ipak, ponovo penal, ovoga puta za goste, strelac je Poci, pobeda Đenovljana u 96. minutu.

Sasuolo je u derbiju Emilije, za pet minuta u prvom poluvremenu stigao do prednosti protiv Bolonje, Berardi sa, pogađate penala je matirao Kurćija, da bi u 17. minutu Floro Flores duplirao prednost novajlije u ligi, da bi kapiten Bolonje Dijamanti, takođe sa penala smanjio prednost domaćina.

Kaljari - Katanija 2:1
Milan - Udineze 1:0
Atalanta - Lacio 2:1
Verona - Parma 3:2
Fiorentina - Juventus 4:2
Đenova - Kjevo 2:1
Sasuolo - Bolonja 2:1
Livorno - Sampdorija 1:2