nedelja 20.10.2019.
14:26

Čak sedam golova videli smo u Ređo Emiliji.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Intera uspeli su da slave na gostovanju protiv Sasuola, imali su i tri gola prednosti, pa su strepeli za bodove, ali su na kraju osvojili sva tri, kako je meč završen rezultatom 3:4 (1:3) u korist ekipe Antonija Kontea.

Igrao se drugi minut kada su stigli do prednosti, Lautaro Martinez se namestio na udarac na ivici kaznenog prostora, još jednom je pokazao da je u sjajnoj formi, pa je veoma efektno zatresao mrežu rivala za 1:0.

Ipak, usledio je odgovor Sasuola, odličan prodor Domenika Berardija po desnoj strani i veoma precizan udarac u dalji ugao za 1:1.

Nakon toga, na scenu je stupio Romelu Lukaku, sjajno se zagradio u kaznenom prostoru rivala, dobio je pas od De Fraja, okrenuo se ka golu i pocepao mrežu domaćina za novo vođstvo Intera.

U finišu prvog poluvremena, odbrana Sasuola obara Lautara u svom kaznenom prostoru, sudija pokazuje na kreč, a odgovornost preuzima Lukaku.

Belgijanac veoma precizno izvodi kazneni udarac i donosi dva gola prednosti gostima iz Milana.

Interesantno je da je pre penala na teren sleteo padobranac, OVDE pogledajte kako je to izledalo.

Otišlo se na odmor sa 3:1 za goste, da bi u 71. minutu fudbaleri Sasuola skrivili još jedan jedanaesterac, ovoga puta su u svojih 16 metara oborili Barelu.

Sada je bio red na Lautara Martineza, Argentinac je bio precizan, 4:1 za "Neroazure", po dva gola Martineza i Lukakua.

Sve je bilo idealno za goste, ali je onda Filip Đuričić probudio domaći sastav. Dobio je pas od Kaputa u kaznenom prostoru rivala, nije časio časa, odmah je šutirao, jako precizno je poslao loptu u dalji ugao protivničkog gola za 2:4.

Nije se tu domaći sastav zaustavio, sjajan prodor Žeremija Boge u 82. minutu, protutnjao je kroz odbranu Intera i savladao Handanoviča za 3:4 i dramu u finišu.

Sudija je meč produžio za pet minuta, ali su izglednije prilike izostale, te je Inter ipak osvojio sva tri boda.