subota 21.12.2019.
19:51

Sjajna igra "neroazura" u sedamnaestom kolu.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Izabranici Antonia Kontea nadigrali goste iz Đenova sa 4:0, još jednom se izjednačivši sa Juventusom na vrhu tabele.

Inter je dominirao tokom prvog dela igre, Đenova u prvih 45 minuta nije imala niti jedan šut ka golu Handanovića.

Na pogodak se čekalo nešto više od pola sata, Kandreva sjajno pronalazi Lukakua koji glavom postiže gol za vođstvo Intera u 31. minutu.

Samo dva minuta kasnije Belgijanac je zabeležio asistenciju ka Galjardiniju koji uz dosta sreće vara Radua za 2:0. U nastavku su se Đenovljani probudili i imali par šansi, ali nedovoljno za ugrožavanje "neroazura".

U 64. minutu najmlađi starter Intera u ovom veku, Sebastijan Espozito se upisuje u strelce iz penala kojem je prethodio penal nad Galjardinijem.

Ubrzo posle toga Sanabria je imao priliku da postigne počasni gol za goste, ali je Handanović bio spreman. Na drugoj strani Lukaku postiže svoj drugi gol na utakmici a četvrti za Intera, igrao se 71. minut.

Ovo je ujedno bio i konačni rezultat, u postavi gostiju Ivan Radovanović je odigrao svih devedeset minuta.