Serija A - Inter prosuo pobedu, bomba Milenkovića i nije jedini strelac iz Srbije!

• 26. avgust 2018.

• 22:32

Srbi se raspucali po Apeninima ove večeri gde je bilo vrlo efikasno.

Danas je odigrano čak sedam utakmica drugog kola italijanske Serije A.

Inter nije uspeo da pobedi Torino iako je nakon prvih 45 minuta imao dva gola prednosti, na Đuzepe Meaci bilo je 2:2. Sjajnu igru "Neroazura" u prvom poluvremnu potvrdili su Ivan Perišić u sedmom i Stefan de Fraj u 32. minutu. Međutim, tada je ekipa Lućana Spaletija stala što su Torinezi iskoristili. Prvo je Andrea Beloti smanjio na 2:1 u 55. minutu, da bi Sualiho Meite u 68. minutu doneo bod sa teškog gostovanja. Adem Ljajić odigrao je poslednjih pola sata, dok je Lukić ušao u igru u 88. minutu.

Fiorentina je u Firenci ubedljivo savladala Kjevo sa čak 6:1, a prvi pogodak bila je prava majstorija reprezentativca Srbije Nikole Milenkovića u osmom minutu meča. Do odlaska na odmor "Viola" je udvostručila prednost preko Žersona u 42. minutu. Marko Benasi je u 49. minutu povisio na 3:0, a sjajnu igru Fiorentine potvrdio je Federiko Kijeza u 71. minutu. Počasni pogodak za Kjevo postigao je još jedan Srbin Nenad Tomović pet minuta kasnije. Na 5:1 povisio je Marko Benasi svojim drugim pogotkom u 90. minutu, da bi konačan rezultat postavio Đovani Simeone tri minuta kasnije. Ceo meč za "Leteće magarce" odigrali su Nenad Tomović i Ivan Radovanović, dok su Dušan Vlahović i Filip Đorđević meč presedeli na klupama svojih timova.

Udineze je minimalnim rezultatom savladao Sampdoriju i tako došao do svog četvrtog boda ove sezone. Ključnim se pokazao pogodak Rodriga De Paula u već u devetom minutu meča.

Đenova je osvojila prva tri boda u novoj sezoni nakon odlaganje utakmice sa Milanom, oni su danas kod kuće trijumfovali nad ekipom Empolija sa 2:1. Sve je bilo gotovo u 18 minuta jer je toliko trebalo Krištofu Pijateku i Kristijanu Kuameu da postignu po gol i obezbede pobedu svoje ekipe. Utešni pogodak za Empoli dao je Samuel Mraz. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović je na terenu proveo 72 minuta kada je zamenjen, dok Ivan Lakićević nije ulazio u igru u dresu "Grifona".

Kaljari je na svom terenu remizirao sa Sasuolom 2:2. Povela je ekipa sa Sardinije već u 10. minutu meča preko Leonarda Pavoletija, a izjednačenje je stiglo u drugom poluvremenu kada je u 53. minutu strelac bio Domeniko Berardi. Ipak, Pavoleti je svojim drugim pogotkom iz 73. minuta ponovo doneo prednost, ali je hladan tuš usledio nadoknadi vremena kada je isključen Marlon koji je skrivio penal za goste. Kuma Babakar bio je precizan.

Duel između Frosinonea i Bolonje završen je bez golova.

Fudbaleri Spala pobedili su ranije danas Parmu na svom terenu sa 1:0, a pobedu Spalu doneo je Mirko Antenuči u 49. minutu. Srpski internacionalac iz redova domaćina Vanja Milinković Savić nije ulazio sa klupe.

Poslednji meč drugog kola igra se u Rimu gde će Roma sutra od 20.30 dočekati Atalantu.