Serija A - Inter nastavio da korača ka Ligi šampiona

nedelja 14.04.2019.
22:24

Fudbaleri Intera su upisali trijumf na gostovanju, u okviru 32. kola italijanskog šampionata.

EPA-EFE/FEDERICO PROIETTI

Puleni Lučana Spaletija slavili su na gostovanju u Frozinoneu sa 1:3 (0:2) i tako zadržali pet bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala.

Igrao se 19. minut kada su stigli do prednosti, D'Ambrozio je ubacio loptu sa desne strane, a najbolji u skoku bio je Naingolan, koji glavom donosi prednost "Neroazurima".

Nekih 20ak minuta kasnije, penal za Inter, nakon gužve posle kornera u kaznenom prostoru domaćina, Perišić je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:0.

Otišlo se na odmor sa 0:2 u korist gostiju iz Milana, da bi Kasata udarcem sa ivice kaznenog prostora u 61. minutu prepolovio prednost Intera.

Ipak, pobedu "Neroazura" overio je Matijas Vesino, u četvrtom minutu nadoknade.

Inter treći sa 60 bodova, imaju pet više od četvrtoplasiranog Milana, dok je Frozinone sve bliži povratku u Seriju B, imaju 23 boda, pretposlednji su i Bolonja, koja je prva iznad crte, im beži osam bodova.