Serija A - Inter konačno pobedio!

• 15. decembar 2014.

• 23:00

Posle pet mečeva u kojima je osvojio samo dva boda, Inter konačno došao do pobede, i to na gostovanju Kjevu u Veroni. Empoli i Torino podelili bodove.

Ekipa milanskog Intera izborila je večeras svoj peti trijumf u Seriji A ove sezone, pošto je u poslednjem meču 15. kola savladala Kjevo u Veroni sa 2:0.

Bez Nemanje Vidića u startnoj postavi, Inter je stigao do vođstva već u 19. minutu, kada je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić bio najsnalažljiviji u gužvi u kaznenom prostoru domaćih i iz neposredne blizine prosledio loptu u mrežu - 0:1.

Međorini je u 35. minutu imao odličnu priliku za izjednačenje, kada je Handanović sjajno reagovao, a konačnih 2:0 postavio je Ranokija u desetom minutu nastavka, kada je odlično reagovao na centaršut D'Ambrosija sa leve strane.

Milanski ''Neroazuri'' su do kraja zadržali stečenu prednost, a Nemanja Vidić nije ni ulazio u igru. U domaćem timu je svih 90 minuta odigrao Ivan Radovanović, povremeni srpski reprezentativac.

Golove iz Verone možete da pogledate OVDE.

Dodajmo još i da je večeras odigran i meč između Empolija i Torina, nije bilo pobednika - završeno je 0:0. Nikola Maksimović je ponovo odigrao ceo meč u ekipi Torina.