subota 26.10.2019.
16:59

Šok na jugu Italije.

EPA-EFE/MARCO LEZZI

U 9. kolu italijanske Serije A, fudbaleri Lećea napravili su veliko iznenađenje na domaćem terenu pošto su remizirali sa višestrukim šampionom Juventusom 1:1.

"Bjankoneri" su utakmicu otvorili na sjajan način bez obzira na odsustvo Kristijana Ronalda iz tima, nakon akcije Sandra i Iguaina Argentinac je postigao pogodak već u 15. minutu.

Ipak, taj gol je poništen zbog ofsajda.

Do kraja poluvremena nismo videli previše uzbuđenje, a sve je prštalo u nastavku susreta.

Jedva da je prošlo tri minuta od početka drugog poluvremena, Juventus je dobio penal nakon prekršaja Petrićonea na ivici kaznenog prostora.

Neumoljiv sa bele tačke bio je Paulo Dibala koji je doveo svoj tim u vođstvo.

Pet minuta trajala je radost Juventusa pošto je arbitar Valeri pokazao još jedanput na belu tačku, ovoga puta u kaznenom prostoru gostiju pošto je De Liht igrao rukom.

Krenuo je šampion na sve ili ništa, u pretio preko Dibale, Kvadrada, Iguaina, De Lihta, Betankura, ali promene rezultata nije bilo.

Ekipa Mauricija Sarija bi nakon dugo vremena mogla da ostane bez čelne pozicije na Apeninima ukoliko Inter večeras pobedi Parmu.