• 14. februar 2016.

• 17:01

Pobede Torina i Bolonje, Atalanta odnela bod sa "Marasija". Kolo završavaju Fiorentina i Inter...

U popodnevnom programu odigrana su samo tri meča Serije A. Podsetimo, dan je u matine terminu otvorio Milan pobedom nad Đenovom, o čemu možete čitati ovde, a čak pet mečeva su odigrani u četvrtak, petak i subotu.

Zanimljivo je bilo na Siciliji, Palermo je poveo golom Đilardina koji je iskoristio centaršut Morganele i doveo domaće do prednosti.

Ali i pored toga što su poveli u 2. minutu, igrači Palerma su dopustili preokret već u prvom poluvremenu. Imobile je sa penala pošto je nad njim napravljen prekršaj izjednačio, da bi desetak minuta kasnije centaršut Pereza Gonzales skrenuo u sopstvenu mrežu, 1:2.

U nastavku, Imobile dovršava svoj majstorski rad, prevatio je Gonzalesa i salvadao Alastru, rezervnog golmana Palerma koji je tokom prvog dela zamenio povređenog Sorentina.

U Đenovi su nedostajali golovi, i Samp i Atalanta su u prvom poluvremenu imali po par prilika, kod domaćina u prvoj postavi Fabio Kvaljarela, pridošlica iz Torina i to u tandemu sa Kasanom.

U nastavku bez velikih uzbuđenja, Atalanta se branila bez problema, pa je remi bez golova i logičan ishod.

U Udinama je Bolonja bolje počela meč, ali kako je odmicala utakmica Udineze sve opasniji, Edenilson i Tero su imali par prilika.

U nastavku uglavnom izjednačena utakmica da bi Matija Destro desetak minuta pre kraja prevario Danila i Ertoa i matirao Karnezisa. Njegov prvi gol na gostovanjima ove sezone, osmi u šampionatu.

Do kraja šansa Zapate, opravdano je poništen gol Di Nataleu, Bolonja je odnela bodove sa "Friulija".