subota 02.02.2019.
16:53

"Leteći magarci" prosuli dva gola prednosti.

EPA-EFE/GIANNI NUCCI

"Srpski" Kjevo vodio na poluvremenu, ali Empoli boljom igrom u drugom poluvremenu sačuvao bod kući rezultatom 2:2.

Susretom na "Karlo Kasteljani" stadionu se otvorilo 22. kolo Serije A.

Domaću su krenuli agresivnije i zabeležili par prilika, ali ipak "Leteći magarci" prvi dolaze do vođstva.

Emanuele Đakerini koristi asistenciju našeg Filipa Đorđevića i dovodi goste u vođstvo u 31. minutu meča.

U nadoknadi prvog poluvremena smo videli čak dva gola, po jedan na obe strane.

Prvo su gosti preko svog napadača Stepinskog uspeli da udvostruče prednost. Poljak je bio siguran u 46. minutu, 0:2 za Kjevo.

Međutim, domaći uzvraćaju odmah preko iskusnog Frančeska Kaputa i golom u 47. minutu uspevaju da ipak prepolove prednost gostiju.

Poluvreme, gosti iz Verone vode rezultatom 1:2.

Empoli izjednačava već u 52. minutu drugog perioda.

Ovo je bila maltene asistencija golmana Provedela ka Kaputu, koji lako vara Sorentina i poravnava rezultat na 2:2!

Meč se i pored velikog pritiska domaćih završava nerešenim ishodom.

Filip Đorđević je ušao kao izmena umesto Pelisijea u 29. minutu i zabeležio asistenciju za prvi gol Kjeva.

Defanzivac gostiju Strahinja Tanasijević nije dobio priliku na ovom meču, dok Nenad Tomović nije nastupao zbog povrede.

Posle remija, oba tima ostaju na istim pozicijama kao i uoči ovog kola, Empoli na 17. poziciji sa 18 bodova, dok "Leteći magarci" zadržavaju "fenjer" sa samo devet osvojenih bodova.