Serija A - Gol Đorđevića nedovoljan Laciju, Sasuolo ubedljiv u Torinu

• Autor: Vladimir Stojanović

• 24. april 2016.

• 16:58

Ovog popodneva odigrana većina mečeva 35. kola italijanske Serije A. Srpski napadač pogodio za Lacio, ali se Rimljani iz Đenove vraćaju praznih šaka.

Torino i Sasuolo su razmenili udarce već u prvih desetak minuta. U 3. je Dankan idealno uposlio Sansonea koji ne greši, vode gosti.

Ali, "Bikovi" su uzvratili, Bruno Pereš vara Pelusa i matira Konsiljija.

Do poluvremena šanse za Akvu i prečka Martineza, Toro je lako mogao do prednosti.

Ipak u finišu Peluzo se iskupio za reakciju kod gola Torina i savladao Padelija, pa su gosti iz predgrađa Modene stigli nadomak pobede i šestog mesta na tabeli.

Pobedu Sasuola je u nadoknadi vremena potvrdio Trota, za konačnih 1:3.

U Đenovi, Sampdorija je sa 2:1 savladala ekipu Lacija, a presudila je gol-tehnologija.

Filip Đorđević je već u 3. minutu pogodio na "Marasiju". Srbin je iskoristio asistenciju Kandreve i glavom savladao Vivijana.

Filipov gol možete videti ovde.

Ipak, domaćin se vratio posle dvadesetak minuta, Kvaljarela je spojio sa golom Fernanda koji se ubacio iz drugog plana za 1:1.

Do kraja prvog dela su gosti opet mogli do prednosti, ali je Vivijano odbranio penal Kandrevi nakon prekršaja nad Keitom.

Preokret u nastavku, posle gužve i udarca De Silvestrija, Diakite je savladao Marketija pa su Dorijani poveli, a gol-tehnologija je potvrdila da je gol bio regularan.

U poslednjim sekundama meča, gosti su imali priliku za izjednačenje, iz slobodnog udarca sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Vivijano sjajnom intervencijom sačuvao ceo plen svom timu.

Bolonja je povela protiv Đenove nakon akcije veterana Brijence, bivši reprezentativac Đakerini je savladao Lamanu. Brijenca je učestvovao u akciji kod drugog gola u 65. minutu, kada je iskusni Flokari doveo Emilijane nadomak pobede.

Imale su i jedna i druga ekipa par prilika, nije se igralo u jakom tempu, oba tima sigurna, završiće izvan zone ispadanja.

Atalanta i Kjevo su odigrali gotovo prijateljski meč, sporo, bez puno želje, jasno je da oba tima jedva čekaju da se sezona završi. U nastavku je Atalanta stigla do prednosti, odlični Dijamanti je pogodio prečku, a raspucani Borijelo odbitak ubacio u mrežu.

U prvom meču dana Palermo je slavio u Frozinoneu, trijumfom na "Matuzi" su Sicilijanci preskočili Lacijale na tabeli.

U 20:45 Juventus gostuje u Firenci, sutra su na programu tri preostala meča.