Serija A - Glupost Kulibalija upropastila Napoli, presudu potpisao Spaletijev džoker!

• Autor: Ivan Cvetković

• 26. decembar 2018.

• 22:33

Gosti iz Napulja na kraju ostali sa dva igrača manje.

U derbiju 18. kola italijanske Serije A, fudbaleri Intera ostvarili su pobedu protiv Napolija na Đuzepe Meaci od 1:0.

Prvo poluvreme proteklo je u terenskoj inicijativi "Neroazura" koji su imali nekoliko vrlo izglednih šansi.

Ikardi je pokušao da savlada Merea na senzacionalan način odmah po početku meča kada je gađao sa centra i pogodio prečku, a onda je Argentinac imao priliku da iz neposredne blizine savlada Italijana.

Pogodio je Perišić u 32. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

U drugom delu susreta videli smo nešto drugačiju sliku pošto je Napoli bio taj koji je imao veći posed lopte, zapretio je i Kaljehon, ali Handanović se našao na pravom mestu.

A onda je u 80. minutu usledila prava glupost Kulibalija koji je za nekoliko sekundi dobio dva žuta, odnosno crveni karton zbog ironičnog aplaudiranja sudiji. Macoleni mu to nije oprostio.

Od tog trenutka se sve drastično menja, ali su Napolitanci ipak uspeli da stignu do zicera kada Zjelinski nije uspeo da zatrese mrežu ispred koje je na gol-liniji intervenisao Asamou.

Strašan promašaj gostiju kaznio je rezervista Lautaro Martinez koji je u drugom minutu nadoknade doneo sva tri boda svojoj ekipi i veliku radost navijačima.

Na kraju je i Lorenco Insinje dobio direktan crveni karton, ali više nije bilo vremena za igru.