Serija A: Furiozan start, strepnja i na kraju pobeda "Vučice" u Veroni

nedelja 04.02.2018.
14:29

Fudbaleri Rome uspeli su da upišu trijumf u okviru 23. kola italijanskog šampionata.

EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Izabranici Euzebija di Frančeska slavili su na "Bentegodiju" rezultatom 0:1 (0:1).

Poveli su već u prvom minutu, strelac je bio turski internacionalac Džengiz Under.

Bivši fudbaler Bašakšehira se odlično snašao pred kaznenim prostorom domaćina i preciznim udarcem matirao golmana Nikolasa za 0:1.

Taj pogodak pogledajte OVDE.

Samo par minuta kasnije do gola je mogao i Edin Džeko, ali je iz povoljne pozicije šutirao preko gola.

Bosanac je imao finu priliku i u 20. minutu, ali je ovoga puta njegov udarac sa ivice kaznenog prostora otišao pored desne stative.

U 33. minutu je Matos mogao da šokira goste, uputio je pravi projektil ka golu Rimljana, ali je na sreću po Alisona lopta prohujala pored leve stative.

U nastavku, veliki problem za "Vučicu", mladi vezista Lorenco Pelegrini je morao na tuširanje nakon samo šest minuta, zaradio je direktan crveni karton nekon jednog neopreznog starta.

Ipak, to nije usporilo Rimljane, Džeko je u 74. minutu mogao da otkloni sve sumnje, ali ni treći put se nije dobro snašao pred golom Verone, u situaciji jedan na jedan golman domaćina Nikolas je izašao kao pobednik.

Do kraja su fudbaleri Rome uspeli da odole, promene rezultata nije bilo, te tri boda idu u "Večni grad".

Nakon ovog trijumfa Roma je prišla Interu na samo bod zaostatk na petoj poziciji, Verona će se grčevito boriti za opstanak, pretposlednji su sa 16 bodova, 28 manje od današnjeg rivala.