nedelja 03.03.2019.
19:58

Fudbaleri Atalante slavili su na svom stadionu u okviru 26. kola Serije A.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Gostovala je ekipa iz Firence u Bergamu, poveli su, na kraju je Atalanta nakon preokreta slavila sa 3:1 (2:1).

Igrao se treći minut kada je "Viola" stigla do prednosti, velika greška fudbalera Atalante, izgubili su loptu ispred svog kaznenog prostora, kaznio ih je sjajni Murijel i gosti su poveli.

Ipak, u 28. minutu Atalanta poravnava, izveli su brzo slobodan udarac, uhvatili na spavanju odbranu Fiorentine, Iličić je nakon driblinga šutirao, lopta je pogodila jednog fudbalera gostiju i odsela u mreži Lafona.

Otišlo se sa 2:1 na odmor, da bi u 59. minutu Atalanta stigla i do dva gola prednosti.

Kastanj je odlično ubacio loptu sa desne strana na drugu stativu, gde se našao Gosens, koji matirao golmana gostiju glavom za 3:1.

Uzvratio je sjajni Kjeza samo osam minuta kasnije odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je talentovani Italijan pogodio prečku.

Mogao je Frojler da otkloni sve dileme u 81. minutu, tukao je iz izgledne pozicije, ali je lopta otišla desno od gola "Viole".

Na kraju pobeda Atalante, koja je sada sedma sa 41 bodom, koliko ima i šesto plasirani Lacio, doduše uz utakmicu manje. Forentina 10. sa 36 bodova.