Serija A - Fiorentina na korak od evro-scene

ponedeljak 18.05.2015.
21:04

U pretposlednjoj utakmici 36. kola italijanske Serije A, Fiorentina je na svom terenu večeras ubedljivo savladala poslednjeplasiranu Parmu.

Beta/AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

Ekipa Fiorentine stigla je večers na korak od plasmana u Ligu Evrope, pošto je u meču 36. kola pred svojim navijačima savladala Parmu sa 3-0.

''Ljubičasti'' su na vodeći gol čekali samo 13 minuta, kada se Gonzalo Rodrigez najbolje snašao u jednoj gužvi pred golom gostiju i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu - 1:0.

Kada je, na isteku prvih pola sata igre Alberto Đilardino duplirao prednost domaćina, postalo je gotovo izvesno da bodovi ostaju u Firenci.

U nastavku je to samo i potvrđeno, kada je Mohamed Salah u 56. minutu, sa nekih 14 metara poslao loptu u donji levi ugao gola golmana Mirantea - 3:0.