Serija A - Empoli se ne predaje, Parma ostaje u eliti, "Viola" će igrati za opstanak!

nedelja 19.05.2019.
16:55

U okviru pretposlednjeg kola italijanskog šampionata, Empoli je slavio kod kuće, dok je Parma savladala Fiorentinu.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Fudbaleri Empolija upisali su vrlo važan trijumf, slavili su kod kuće protiv Torina sa 4:1 (1:0).

Poveli su u 27. minutu, strelac je bio Akva.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon 11 minuta igre u nastavku "Bikovi" izjednačili preko Falkea.

Ipak, Briđi je vratio prednost domaćinu u 65. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Di Lorenco doneo dva gola prednosti ekipi Empolija.

Za goste je u finišu zaigrao i Saša Lukić, ali je domaćin stigao i do četvrtog gola preko Kaputa, Empoli je slavio i pobegao iz opasne zone na kolo do kraja.

Fudbaleri Parme su upisali trijumf vredan opstanka u Seriji A, slavili su na "Tardiniju" protiv Fiorentine sa 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 80. minutu, strelac je bio Skocarelja.

"Mlekadžije" su tako obezbedile opstanak, dok će Fiorentina do kraja strepeti, vezali su 13 mečeva bez trijumfa u Seriji A, 1. u svim takmičenjima, poraženi su u poslednjih šest duela (pet u šampionatu).

U poslednjem kolu na "Artemio Frankiju" dočekuju Đenovu, koja je prva ispod crte sa tri boda manje, prvi meč ove dve ekipe na "Ferarisu" okončan je bez golova.

Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za ekipu iz Firence, Dušan Vlahović je dobio priliku u 83. minutu umesto Daboa, koji je takođe ušao sa klupe u 28. minutu, umesto Miraljasa.