Serija A - Empoli baš ubedljiv u derbiju začelja!

• 06. novembar 2016.

• 14:27

U susretu dve ekipe koje već dugo čekaju na pobedu u Seriji A, mnogo bolji je danas bio Empoli, koji je kao gost odneo ceo plen uz Peskare.

U prvoj današnjoj utakmici 12. kola Serije A, ekipa Empolija deklasirala je domaću Peskaru sa 4:0, i ostavila je pri samom dnu tabele sa samo sedam osvojenih bodova.

I jedni i drugi dugo nisu pobedili, a današnji debakl teško je pao navijačima domaćeg tima koji su svoje ljubimce ispratili salvama zvižduka.

Praktično je sve rešeno već u prvom poluvremenu, kada je Empoli stekao tri gola prednosti.

Poveli su golom Makaronea u 12. minutu, da bi desetak minuta kasnije isti igrač asistirao Pućareliju za dva gola prednosti.

Kada je u 44. minutu Makarone postiogao i svoj drugi gol, postalo je jasno da bodovi putuju iz Peskare.

Trijumf gostiju je još ubedljivijim učinio Saponara, preciznim udarcem iskosa sa desne strane u 89. minutu, za konačnih 0:4.

Kao i obično, većina današnjih mečeva u Seriji A igraće se od 15 časova.