• 22:42

Uzbudljva završnica u susretu između Intera i Atalante.

Serija A - Drama na
Fudbaleri Intera dočekali su Atalantu pred svojim navijačima, u jednom od derbija fenomenalnog 19. kola Serije A.

Utakmica na "Đuzepe Meaci" je opravdala očekivanja, bilo je puno uzbuđenja, a Atalanta je još jednom pokazala da spada u sam vrh italijanskog fudbala. Na kraju podela bodova, kojom će ipak "Neroazuri" biti zadovoljniji, meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Poveli su Konteovi puleni već u četvrtom minutu, sjajna kombinacija Lukakua i Lautara Martineza, potonji beži čuvaru i potom efektnim udarcem trese mrežu ekipe iz Bergama za 1:0.

U finišu prvog dela igre je Toloi imao lepu priliku da poravna rezultat, šutirao je sa desetak metara, ali je Handanovič maestralno intervenisao.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, a izgledniji prilika nije bilo sve do poslednjih 15ak minuta.

Najpre su gosti poravnali, Gosens je pokupio jedan odbitak i smestio loptu iza leđa golmana Intera, 1:1.

Igrao se 87. minut kada su gosti dobili penal, skrivio ga je mladi Bastoni.

Inter je bio na ivici poraza, ali je fantastični Samir Handanovič odbranio udarac Luisa Murijela sa kreča!

U nadoknadi je Borha Valero imao veliku šansu da kazni goste za neiskorišćen jedanaesterac, ali je tukao tik pored desne stative iz dobre pozicije.

Na kraju podela bodova, Inter prvi sa 46 bodova, ali sa samo bodom više od Juventusa, koji sutra gostuje u prestonici ekipi Rome. Atalanta je sa ovim bodom ostala peta, ukupno ih imaju 35, koliko i četvrtoplasirana "Vučica".