ponedeljak 11.05.2015.
23:11

Ubedljiv trijumf Đenovljana u duelu ekipa koje se nadaju izlasku u Evropu.

Beta/AP Photo/Luca Zennaro, Ansa

Poslednja utakmica 35. kola Serije A protekla je u znaku ekipe Đenove, koja je na svom terenu sa 5-1 deklasirala goste iz Torina.

Iako je Đenova rano povela, već u 18. minutu preko Falkea, nije izgledalo da će Torino doživeti takav debakl.

Taj pogodak bio je jedini u prvom poluvremenu, da bi Torino uzvratio u nastavku, izjedbačujućim pogotkom El Kadurija u 61. minutu - 1:1.

Ali, zatim sledi furioznih 20 minuta Đenovljana. Tino Košta je u 69. minutu vratio prednost domaćima, a mreža golmana Torina padelija izrešetana je u samom finišu, kada su pogađali Bertolaći u 87, Pavoleti u 90. minutu, da bi Tino Košta svojim drugim golom stavio tačku u nadoknadi vremena - 5:1.

Ovom pobedom, Đenova se ponovo primakla na bod zaostatka za gradskim rivalom Sampdorijom, koja se nalazi na šestom mestu, onom koje vodi na evro-scenu. A Torino se večerašnjim porazom od te scene dodatno udaljio...