Serija A: "Ćolito" produbio agoniju Intera!

• 05. januar 2018.

• 22:49

Fudbaleri Intera i peti put zaredom nisu uspeli da dođu do trijumfa.

Serija A:
"Neroazuri" peti put zaredom ne znaju za trijumf, četvrti put u Seriji A. Ovoga puta su vodili sve do sudijske nadoknade na "Artemio Frankiju", ali je Đovani Simeone doneo bod "Violi", na kraju 1:1 u Firenci.

U prvo delu igre nije bilo golova, najbolje prilike su na samom startu imali domaći fudbaleri, Astori je nakon slobodnjaka pucao glavom preko gola već u drugom minutu, a četiri minuta kasnije je Kjeza šutirao sa ivice kaznenog prostora tik iznad prečke.

Nije bilo preterano interesantno do kraja prvog dela igre, a onda je nakon samo 10 minuta igre u nastavku domaćin imao novu priliku, ponovo se Kjeza našao u šansi, ovoga puta je šutira pored leve stative.

Ipak, u istom minutu, Inter je uspeo da stvori priliku, koji Mauri Ikardi pretvara u gol.

Izveli su slobodan udarac sa desne strane, daleko je lopta bila od gola, ali je odličan centaršut uputio Kanselo. Pogodio je Ikardija u trepavicu, Sportijelo je ipak uspeo da sačuva mrežu, ali je Maurito pokupio odbitak i smestio ga u mrežu "Viole" za 0:1.

Dvadesetak minuta kasnije je Kjeza imao još jednu dobru priliku, ali je ponovo šutirao pored gola.

A onda, igrao se prvi minut sudijske nadoknade, Ejserik je u kaznenom prostoru Intera gurnuo loptu do Simeonea, a ovaj je lako sa svega par metar matirao Handanovića i postavio konačan rezultat.

Četvrti put zaredom ekipa sa "Meace" ne zna za trijumf u Seriji A, vezali su drugi remi, ostaju treći sa 42 boda, ali su sve dalje od borbe za Skudeto. Fiorentina osma sa 14 bodova manje.