Serija A - Brozovićeva glupost koštala Inter, Kolarov ispravio nepravdu na Olimpiku!

nedelja 02.12.2018.
22:22

Derbi 14. kola Serije A opravdao takav epitet jer smo Rimu videli sjajan fudbal i mnogo uzbuđenja.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

U derbiju kola italijanskog šampionata, Roma je u Rimu odigrala nerešeno 2:2 sa Interom.

Gosti su bili ti koji su započeli utakmicu nešto ofanzivnije, ali kako se meč odvijao, tako je Roma preuzimala inicijativu na Olimpiku.

Inter je pretio preko Keite i Perišića, a sličnom merom su odgovorili Zaniolo i Florenci koji je pogodio stativu.

U 36. minutu videli smo najsporniji detalj na utakmici, mnogi smatraju da je Roma tom prilikom i oštećena, ali samo minut kasnije usledio je hladan tuš kada je Balde Keita krunisao dobru akciju svoje ekipe golom.

Tri minuta kasnije, kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov sjajno je izveo slobodan udarac, ali je Handanović još bolje reagovao i sačuvao svoj gol.

Odmah na početku drugog poluvremena usledilo je izjednačenje.

Međutim, u 65. minutu Inter ponovo dolazi do vođstva pošto je Mauro Ikardi glavom zatresao mrežu Olsena nakon kornera.

Ono što je Roki možda propustio da svira u prvom poluvremenu, nije u 73. kada je uz pomoć VAR tehnologije dosudio penal za "Vučicu" nakon nespretnog igranja rukom Brozovića.

Aleksandar Kolarov je bio neumoljiv sa bele tačke.

Od tog trenutka dva tima kao da su otvorila gard, prštalo je na sve strane uz prilike ispred oba gola, ali na kraju je remi čini se najpravedniji rezultat na Olimpiku.