Serija A - "Bleki" i Vlahović videli Kolarova na delu, Rimljani arhivirali Firencu!

petak 20.12.2019.
22:45

Sigurna pobeda Fonsekinog tima.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

"Vučica" nastavila agoniju Fiorentine, Kolarov se upisao lepoticom iz slobodnjaka (4:1).

"Ljubičasti" su bili odlični u prvih desetak minuta, Vlahović je čak postigao i gol, ali je novi gol srpskog napadača poništen zbog ofsajda.

Gosti su dosta brzo stigli do vođstva, maltene iz prve prave prilike. Pelegrini je dugo čuvao loptu ispred šesnaesterca domaćih da bi uposlio Zaniola koji sjajno sa desne strane asistira Edinu Džeku sa novi gola Bosanca i vođstvo. Igrao se 19. minut.
Samo dva minuta posle smo videli i najlepši detalj sa meča, Aleksandar Kolarov u svom stilu udvostručuje vođstvo, igrao se 21. minut.

Fiorentina uspeva da prepolovi prednost gostiju do odlaska na pauzu, Badelj preciznim šutem smanjuje na 1:2 u 34. minutu.

U nastavku Roma je ta koja se pita, "ljubičasti" maltene bez šuta u drugom delu igre. Pobedu gostiju overava Lorenco Pelegrini na asistenciju Edina Džeka, igrao se 73. minut 3:1 za Rimljane.

Konačnih 4:1 postavlja Nikola Zaniolo golom u samoj završnici meča.

Nikola Milenković i Dušan Vlahović su odigrali svih devedeset minuta za domaće, na drugoj strani Kolarov završava meč sa golom i pobedom.