subota 23.02.2019.
17:15

Ekipa iz Bergama doživela drugi vezani poraz.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Torina slavili su kod kuće protiv Atalante sa 2:0 (1:0), u okviru 25. kola italijanske Serije A.

Prvi su pretili gosti iz Bergama, najpre je Sirigu maestralno odbranio pokušaj Manćinija, da bi potom Timoti Kastanj šutirao glavom tik pored desne stative.

Prvi ozbiljniji pokušaj domaće ekipe zabeležen je u 36. minutu, Meite je nakon sjajnog solo prodora tukao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

A onda, 42. minut, Ico kupi odbitak u kaznenom prostoru Atalante i matira Berišu za 1:0 u korist "Bikova".

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi već u prvom minutu nastavka Torino stekao dva gola prednosti. Meite je poslao loptu sa leve strane na ivicu kaznenog prostora rivala, tamo se našao Jago Falke, koji prihvata loptu, namešta se na šut i duplira prednost ekipe Valtera Macarija.

Mogao je Falke da stavi tačku na ovaj susret u 65. minutu, ali je Beršia sjajnom intervencijom ostavio svoj tim u igri.

Ipak, Torino je izdržao, sačuvali su dva gola prednosti i zasluženo slavili.

Tako su se "Bikovi" izjednačili sa Atalantom po bodovnom stanju, oba tima imaju po 38 bodova, zbog bolje gol razlike ekipe iz Bergama je šesta, a Torino sedmi.

Srpski reprezentativac Saša Lukić proveo je svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničke ekipe.