subota 20.10.2018.
22:30

Napolitanci iskoristili kiks Juventusa na pravi način da se približe aktuelnom šampionu Italije.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

U okviru devetog kola Serije A, Napoli je ubedljivo savladao Udineze u gostima sa 3:0.

Anćeloti je morao da promeni Verdija zbog povrede, umesto njega ušao je Fabijan Ruiz koji je u 14. minutu, deset nakon ulaska na teren, doveo svoj tim u vođstvo.

Udineze je pretio preko Lazanje koji je mogao da poravna rezultat, ali i Napoli je mogao da udvostruči prednost kada je Zjelinski gađao pored gola.

U drugom poluvremenu usledila je nešto slabija igra gostiju koji su i pored toga uspeli da postignu pogodak kojim su overili trijumf u Udinama.

Opoku je igrao rukom u svom šesnaestercu u 79. minutu, a tri minuta kasnije penal je u gol pretvorio Dris Mertens.

Konačnih 3:0 postavio je još jedan rezervista Marko Rog u 86. minutu susreta.

Nikola Maksimović i Petar Mićin nisu ulazili u igru pošto su ceo meč presedeli na klupi.