Sergej zaludeo Italiju, DVA komada za treće mesto!

• Autor: Milovan Longinov

• 21. januar 2018.

• 16:55

Lacio ubedljiv, Sergej stigao do sedmog gola u Seriji A i pokazao zbog čega ga vrednuju sa 100 miliona evra!

Sergej Milinković-Savić je ponovo zaludeo Apenine, danas je postigao dva pogotka u pobedi Lacija nad Kijevom rezultatom 5:1 (2:1)!

Srpski reprezentativac je postigao dva efektna pogotka i već stigao do sedmog ukupno u Seriji A ove sezone.

Lacio je brzo došao do vođstva, u 23. minutu Luis Alberto je iskoristio asistenciju Marušića i pogodio za 1:0. Ipak, samo dva minuta kasnije, Pućareli je iskoristio asistenciju našeg Ivana Radovanovića za 1:1.

U 32. minutu, Sergej Milinković-Savić je ponovo heroj Lacijala, Srbin je preciznim udarcem iz prve pogodio bliži ugao za vođstvo Rimljana od 2:1.

Udarac za Lacio usledio je odmah posle tog gola, pošto je najbolji strelac Ćiro Imobile morao da napusti teren zbog povrede, a zamenio ga je Felipe Anderson.

Sredinom drugog poluvremena, nova majstorija, još lepša u režiji Sergeja, volej udarcem rešava pitanje pobednika za 3:1 i potom zasluženo napušta teren nekoliko minuta kasnije i dobija ovacije Olimpika.

U finišu utakmice Bastos i Nani su postigli golove za ubedljivih 5:1 i skok Lacija na treće mesto na tabeli.

Ubedljive pobede zabeležili su Sampdorija, Bolonja i Krotone. Sampdorija je kao domaćin razbila Fiorentinu rezultatom 3:1, a blistao je veteran Fabio Kvaljarela koji je postigao het-trik.

Bolonja je pobedila prežaljeni Benevento rezultatom 3:0, Filip Đuričić se nije lepo proveo na debiju u novom klubu, u igru je ušao u 66. minutu.

Krotone je u derbiju začelja kao gost pobedio Veronu rezultatom 3:0, pa će Jagoš Vuković još kako biti veliko pojačanje kada sutra potpiše ugovor.

U preostala dva meča, Sasuolo i Torino su remizirali 1:1, a identičan rezultat bio je i na meču Udineze - SPAL, veliki bod za novi tim Evertona Luiza u borbi za opstanak.