nedelja 29.04.2018.
22:42

Srpski reprezentativac čovek odluke u Torinu!

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 35. kola Serije A, Lacio je kao gost savladao ekipu Torina sa 1:0, a glavna uloga pripala je reprezentativcu Srbije, Sergeju Milinković-Saviću.

Uvodni minuti meča protekli su u znaku domaćeg tima, par puta su pripretili u tim trenucima, jednom i srpski reprezentativac Adem Ljajić, ali je Strakoša ostao nesavladan.

A onda, u 23. minutu meča, jedanaesterac za Rimljane koji je iznudio Sergej Milinković-Savić. Izveo ga je Luis Alberto, ali vrlo loše i golman gostiju Sirigu uspeva da sačuva mrežu.

Bez golova se ušlo u drugo poluvreme, a u 56. minutu Sirigu je ipak savladan. Ponovo Luis Alberto i Milinković-Savić u glavnim ulogama. Ovoga puta Luis Alberto u ulozi asistenta iz kornera, a srpski reprezentativac preciznim udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 0:1.

Pogodak Sergeja Milinković-Savića pogledajte OVDE. To je njegov 11. gol ove sezone u Seriji A.

Nešto kasnije, Milinković-Savić je imao još jednu sjajnu priliku, primio je loptu na grudi u kaznenom prostoru, onda šutirao iz prve, ali je zamalo bio neprecizan.

U samom finišu meča, Adem Ljajić je na drugoj strani imao priliku da iz slobodnog udarca donese bod Torinu, ali nije uspeo da pogodi mrežu i Rimljani su odneli sva tri boda.

Ovom pobedom Lacio se ponovo pridružio Romi na deobi trećeg mesta, ali sada sa velika četiri boda više od petoplasiranog Intera.