nedelja 26.07.2020.
21:36

Večeras su odigrane četiri utakmice 36. kola Serije A.

EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Fudbaleri Lacija pobedili su Veronu u gostima rezultatom 5:1, dok je Roma kao domaćin slavila protiv Fiorentine - 2:1.

Sergej je postigao gol i dodao asistenciju, ali je apsolutni heroj Rimljana bio trostruki strelac Ćiro Imobile koji je na pragu da osvoji "Zlatnu kopačku", pošto je sada sustigao Roberta Levandovskog!

Lacio je pobedio Veronu u gostima posle preokreta, koji je režirao igrač utakmice Sergej Milinković-Savić sa golom i asistencijom.

Verona je povela u 38. minutu, pošto je Amrabat bio precizan iz penala. Ipak, u samoj nadoknadi vremena prvog dela, penal i za goste, a siguran izvođač bio je Ćiro Imobile, svojim 32. pogotkom u sezoni.

I onda, u drugom poluvremenu, na scenu je stupio Sergej, koji je najpre u 56. minutu doneo preokret uz dosta sreće iz slobodnjaka, pošto je lopta zakačila živi zid i prevarila golmana Radunovića.

U 62. minutu, Sergej je asistirao Korei, koji donosi nedostižnih 3:1.

U samom finišu utakmice Ćiro Imobile je postigao i drugi pogodak i zaista prelep, da bi potom u poslednjim trenucima dodao novi gol iz penala za 5:1 i sada se izjednačio sa Robertom Levandovskim u trci za "Zlatnu kopačku", a ima još dve utakmice do kraja.

Inače, Ronaldo je sada na četiri gola iza Imobilea, sa 30 golova i imaće poseban motiv večeras protiv Sampdorije.

baner 9

Roma je večeras ugostila Fiorentinu, rezultat je bio 2:1, a i ovde je bilo penala.

Sa bele tačke povela je Roma u 45. minutu, pošto je precizan bio Veretut.

Fiorentina se vratila u meč zahvaljujući pogotku još jednog našeg reprezentativca, Nikole Milenkovića, koji je posle kornera bio najviši u skoku - 1:1.

Roma je u finišu takođe iz penala, preko Edina Džeka došla do tri boda koja joj čuvaju peto mesto i direktan plasman u Ligu Evrope.

U preostale dve utakmice, Kaljari je na svom terenu izgubio od Udinezea - 0:1, dok su Spal i Torino remizirali 1:1.