Sergej i Basta bolji od Milenkovića, Lacio u polufinalu!

utorak 26.12.2017.
22:53

Ekipa Lacija je preko Fiorentine uspela da se plasira u polufinale italijanskog kupa.

EPA-EFE/CLAUDIO PERI

Lacio je prvi polufinalista Kupa Italije.

Ekipa Simonea Inzagija je danas bila sjajna u prvom poluvremenu, dominirala protiv Fiorentine, na kraju smo jedini gol videli u 6. minutu kada je Senad Lulić bio strelac.

Sergej Milinković-Savić je sjajno krenuo u ovaj meč, asistencijom Luliću je doprineo golu, reprezentativac BiH je kasnije sjajnim, odmerenim udarcem uspeo da savlada golmana Fiorentine.

Sergej je nastavio da bude opasan po gol Fiorentine, dobrim udarcima je zagrejao dlanove golmana gostiju, ali nije imao sreće da postigne gol.

Lacio je bio daleko bolji tim od Fiorentine koja nije pretila, a u nastavku nešto drugačija priča. Ipak, Lacio je imao jednu dobru šansu preko Imobilea, ali je najbolji napadač Lacija koji je danas ušao sa klupe bio neprecizan.

Fiorentina jeste pretila, imala je jednu dobru šansu, Kijezin udarac je odbranio Strakoša.

Ostalo je do kraja 1:0 za Lacio, čekamo još tri polufinalista u sledećim mečevima:

Milan - Inter
Atalanta - Napoli
Juventus - Torino

Dušan Basta je odigrao čitav meč, Sergej je izašao 15-ak minuta pre poslednjeg zvižduka, a Nikola Milenković je odigrao sasvim solidno danas, čuvao je i Imobilea.