• 03. septembar 2017.

• 22:37

Veliko iznenađenje dogodilo se večeras u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo!

Posle današnjih ubedljivih pobeda Švedske i Holandije, očekivalo se da će i Francuzi rutinski opravdati ulogu favorita na ''Munisipalu'' u Tuluzu protiv selekcije Luksemburga.

Pogotovo kada smo u timu Didijea Dešama videli i Grizmana i Mbapea i Pogbu i Lemara i Kantea, Žirua...

Ali, umesto rutinskog trijumfa ''Trikolora'', videli smo odličan otpor autsajdera koji kako kvalifikacije odmiču, igra sve bolje.

Večeras je uspeo da izbori 0:0, za njih istorijski rezultat, ali Francuska je i pored ove bruke ponovo preuzela prvo mesto u grupi sa 17 bodova, jednim više od Švedske.

Za to vreme, Portugal je u Mađarskoj, u utakmici Grupe B slavio kao gost sa 1:0. Posao im je bio olakšan od 30. minuta, kada je domaćin ostao sa igračem manje posle isključenja Priskina.

Na vođstvo Portugalaca čekalo se do 48. minuta, kada je Ronaldo centrirao sa leve strane, a na pravom mestu bio je Andre Silva, za vođstvo od 0:1.

Ipak, Portugalci na tabeli i dalje gledaju u leđa Švajcarcima, koji su dobili i osmu uzastopnu utakmicu u kvalifikacijama.

Ovoga puta su savladali Letoniju na gopstovanju sa ubedljivih 3:0. Seferović je ''načeo'' domaće u devetom minutu, a na isteku prvih pola sata Džemaili nije iskoristio jedanaesterac.

Iskupio se pogotkom u 54. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Rodrigez četiri minuta kasnije, iz još jednog dosuđe nog penala za Švajcarce.

Odigrane su i dve utakmice u Grupi H, u kojoj nije bilo iznenađenja.

Belgija je kao gost savladala Grčku sa 2:1 i učvrstila se na prvom mestu na tabeli. Vertongen u 70. i Lukaku u 75. minutu postigli su golove za Belgiju, a Ceka je u 73. bio jedini strelac za Grčku.

U prilogu je Lukakuov gol odluke.
--
--

U isto vreme, Bosna i Hercegovina je kao gost slavila protiv Gibraltara sa 4:0 i zahvaljujući porazu Grčke, vratila se na drugo mesto na tabeli.

Džeko je bio dvostruki strelac, a po jedan gol postigli su Kodro i Lulić.