Sent Etjen u poslednjim sekundama do finala Kupa Francuske, navijači preplavili teren!

četvrtak 05.03.2020.
23:41

Veliko slavlje na "Žofri Žišaru".

EPA/PETER KLAUNZER

Fudbaleri Sent Etjena su nakon preokreta savladali Ren u polufinalu Kupa Francuske sa 2:1 (1:1), te će se za trofej boriti protiv ekipe Pari sen Žermena.

Poveli su gosti i to sa kreča, precizan izvođač najstrože kazne bio je bivši fudbaler Milana Mbaje Nijang.

Ipak, u 43. minutu domaćin stiže do izjednačenja, Dioni je ubacio loptu sa leve strane, a Kolodžijedžak je majstorski glavom matirao protivničkog čuvara mreža za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi tek u sudijskoj nadoknadi domaćin stvorio veliku priliku za trijumf, ali je Eduar Mendi maestralno zaustavio pokušaj Metjua Debišija.

Ali, u četvrtom minutu nadoknade, majstorija Rijada Budebuza, pokupio je jednu loptu na ivici protivničkog šesnaesterca, odmah je šutirao i to hirurški precizno, Mendi je ovoga puta bio nemoćan.

Za goste nije bilo vremena, veliko slavlje na "Žofri Žišaru" je moglo da počne, Sent Etjen je prvi put još od 1982. godine izborio finale Kupa Francuske.

Finale između Pari sen Žermena i Sent Etjena zakazano je za 25. april.