Sent Etjen se ne zaustavlja, a ni Subotić!

• Autor: Nikola Miloradović

• 18. mart 2018.

• 18:52

Fudbaleri Sent Etjena slavili su u 30. kolu francuske Lige 1 i nastavili sjajnu seriju rezultata.

Francuski Sent Etjen je pokazao kako se pametnim kupovinama u januarskom prelaznom roku može preokrenuti sezona.

Sada su "Zeleni" upisali novi trijumf, po osmi vezani put su neporaženi, a do četvrtog trijumfa u tom niz mečeva došli su na "Žofri Žišardu" protiv Gengana, bilo je 2:0 (1:0) za domaćina.

Igrao se 29. minut kada su poveli, a strelac je bio srpski internacionalac Neven Subotić, jedno od januarskih pojačanja ove ekipe.

Nakon kornera sa desne strane, Subotić u padu uspeva da prosledi loptu do Berića, a ovaj mu je vraća na samo par metar od gola rivala, te srpski fudbaler nije imao problema da donese prednost svojoj ekipi.

To je bio i drugi vezani gol Subotića u Ligi 1, nakon što je u minulom kolu postigao jedini gol u remiju na gostovanju Renu.

Pobedu Sent Etjena je overio Remi Kabela, na asistenciju Bambe, u 79. minutu utakmice. Odlično je bivši fudbaler Monpeljea, Njukasla i Marseja zadržao loptu na ivici kaznenog prostora, a onda je lukavim udarcem matirao golmana Gengana za 2:0.

To je bio i konačan rezultat ovog susreta, Sent Etjen je deveti sa 39 bodovam dok je Gengan 14. sa četiri boda manje.