Sent Etijen prekinuo tromesečni post

Autor: Boban Filipović
nedelja 14.01.2018.
16:51

"Zeleni" su konačno trijumfovali u prvenstvu i prekinuli crnu seriju od deset utakmica u nizu bez pobede.

Ispostavilo se da je pobeda nad Nimom u kupu prošlog vikenda je bila najava boljih dana za Sent Etijen.

Na stadionu "Žofri Gušar" je u 20. kolu francuskog šampionata pao Tuluz, rezultat je bio 2:0.

Robert Berić je iz penala u poslednjem minutu prvog dela igre doveo Sent Etijen u vođstvo, a trijumf je overio rezervista Dius posle dobro razvijenog kontranapada pet minuta pre kraja meča.

"Zeleni" su trijumfovali u Ligi 1 posle puna tri meseca posta. Poslednji put su osetili slast pobede 14. oktobra protiv Meca (3:1). Od tada do danas su neretko bili vreća za udaranje, najveći rival Lion ih je "petardirao" kao gost, u Lilu, Bordou i Marselju su primili po tri komada, Monako je odigrao "poker" na "Gušaru"...

Sent Etijen je sa ova tri boda napravio skok sa 17. na 14. mesto na tabeli, dok Tuluz, kome je ovo treći poraz u nizu, ostaje prvi ispod crte posle 20. odigranih kola.