nedelja 01.09.2019.
14:57

Džerard doživeo poraz na domaćem terenu u velikom derbiju Škotske.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Dva tima sa maksimalnim učinkom su se sastala u 4. kolu Premijer lige Škotske, slavio je tim Nila Lenona sa 2:0 i tako napravio prednost od tri boda u odnosu na Džerardove Rendžerse.

Seltiku je pripalo prvo poluvreme, gosti su imali inicijativu u prvom delu igre. Svoje napade su krunisali golom koji je ujedno bio i prvi šut u okvir gola Glazgova.

Rendžersi su zapretili u drugom delu igre. Pokušali su domaćini da ubrzaju igru dvostrukom promenom u prvih petnaest minuta drugog poluvremena, ali odbrana gostiju nije kapitulirala.

Seltik je imao priliku i da udvostruči svoje vođstvo u 77. minutu, ali je MekGregor sjajno reagovao posle udarca Žuliena.

Na  samom kraju utakmice Seltik postiže gol za 2:0, pobedu je overio rezervista Hejs iz sjajne kontre.