Selta hita ka sredini tabele, Atletik se sam "ubio" u Bilbau, Aspas ponovo strelac

23:22
Izvor: Beta

Gosti iz Viga iskoristili očajne reakcije domaćih u odbrani.

EPA-EFE/Salvador Sas

Fudbaleri Selte pobedili su ekipu Atletika u Bilbau sa 2:0, u 12. kolu španske Primere i tako stigli do drugog uzastopnog trijumfa koji ih je odmakao od zone ispadanja.

Nakon prvog poluvremena bez golova gosti iz Viga su poveli golom Uga Malja u 61. minutu kada se desni bek Selte sjajno snašao na drugoj stativi postigavši gol glavom.

Pobedu tima iz donjeg dela tabele obezbedio je Jago Aspas u 78. minutu u akciji u kojoj je prethodila kardinalna greška mladog golmana domaćih Unaija Simona.

Selta i Atletik imaju po 13 bodova, kao i još četiri kluba u španskom prvenstvu, ali mnogo veće brige posle ovog kola imaće domaći tim koji je drugo kolo završio bez pobede.