subota 14.04.2018.
22:47

Fudbaleri Deportiva iz Korunje slavili su na gostovanju u Bilbau.

EPA-EFE/CABALAR

U okviru 32. kola španske Primere, Deportivo je slavio na "Sam Mamesu" sa 2:3 (0:2).

Već nakon 15 minuta igre, gosti su imali dva gola viška.

U dva navrata je mrežu domaćina zatresao Adrijan, najpre u šestom, a potom i u 14 minutu susureta.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo tri minuta igre u nastavku Raul Garsija vratio Bilbao u život. On je mrežu tima iz Korunje pogodi na asistenciju Benjata.

Ipak, Deportivo je dokazao da je došao po pobedu, igrao se 53. minut, kada je Borha na asistenciju Lukasa Pereza vratio dva gola razlike gostima..

Drama nije izostala, kako je Mikael Susaeta pogodio mrežu Deportiva u 72. minutu susreta.

Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Deportivo upisao vredna tri boda u borbi za opstanak.

Sada su 18. na tabeli španske Primere sa 26 bodova, imaju pet bodova manje od Levantea, koji je prvi iznad crte. Bilbao igra očajnu sezonu, ne strahuju za opstanak, ali sa 39 bodova iz 32 odigrana meča ne mogu nikako biti zadovoljni. Baskijci su trenutno na 13. mestu na tabeli španskog šampionata.