''ŠĆEPAKADABRA'' prvi strelac lige! Dva gola, dve asistencije, a tek Lazovićeva ''štikla''...

utorak 21.02.2017.
12:28

Fantastičan vikend imali su bivši napadači Partizana u dresu Videotona, pogotovo Marko Šćepović!

Screenshot/YouTube

Lider šampionata Mađarske je u 20. prvenstvenom kolu dočekao ekipu Ujpešta i - ispratio je sa pet golova u mreži.

Utakmica je završena rezultatom 5:1 u korist Videotona, iako su gosti rano poveli golom crnogorskog internacionalca Mihaila Perovića.

Usledio je potom veliki preokret u režiji Marka Šćepovića. On je najpre u 32. minutu asistirao Hadžiću za izjednačenje, a u 58. minutu pogodio za vođdtvo Videotona od 2:1.

Šest minuta kasnije je posle lepe kombinacije sa Lazovićem, asistirao Suljiću za treći gol domaćih, da bi u 83. minutu viđen najlepši detalj na ovoj utakmici. Danko Lazović je petom asistirao Šćepoviću, koji preciznim udarcem iskosa sa desne strane pogađa mrežu - 4:1.

Samo minut kasnije, za ''petardu'' se pobrinuo Stopira.

Ovo je jedanaesta pobeda Videotona u šampionatu Mađarske i na vrhu tabele ima 37 bodova, koliko i drugoplasirani Honved.

A sa ova dva najnovija gola, Marko Šćepović je izbio na čelo Liste strelaca šampionata Mađarske. Postigao je od početka sezone ukupno devet prvenstvenih golova, a Danko Lazović je ostao na sedam.