Šćekići umrežili, Hihon već overio plej-of!

• 07. jun 2014.

• 19:17

U poslednjem kolu španske Segunde Sporting iz Hihona ima kapitalnu prednost u duelu sa Tenerifama a srpski internacionalci Dejan Lekić i Stefan Šćepović postigli su po gol već do 35. minuta igre.

Većina fudbalskih šampionata u Evropi završena je pre više od dve nedelje ali se u nižim ligama i dalje vode bitke za plasman u elitu.

Tako se u subotu u španskoj Segundi vodi borba za raspodelu pozicija koje vode u plej-of a među takmacima se nalazi i Sporting iz Hihona za koji nastupaju srpski internacionalci Dejan Lekić i Stefan Šćepović.

Sportingu je prema nekim kalkulacijama dovoljan i bod da ostane na poziciji koja vodi u plej-ofa za plasman u Primeru a pobeda im garantuje ostvarenje tog cilja.

Već do poluvremena duela sa Tenerifama ekipa iz Hihona uspela je da stvori kapitalnu prednost i gotovo sigurno izbori plasman u plej-of za plasman u Primeru.

Najzaslužniji što Sporting na poluvremenu vodi 3:0 svakako su srpski internacionalci jer je Lekić načeo goste u 3. minutu a Šćepović je u 35. postigao treći pogodak za ekipu iz Hihona. U međuvremenu je za domaće pogodio i Karmona pa posle prvih 45 minuta Sporting ima prednost od 3:0.

Po završetku utakmice obavestićemo vas o tome da li su Srbi uspeli da poboljšaju svoj golgeterski saldo i sa kime će Sporting igrati u polufinalu plej-ofa za plasman u Primeru.