• Autor: Miloš Marković

• 18. novembar 2012.

• 08:19

• Izvor: Sportske.net, SEM

Srpski internacionalac Vujadin Savić bio je najzapaženih aktera duela Dinama i FSV Frankfurta koji je tim iz Drezdena rešio u svoju korist rezultatom 2:1.

Domaći su rešili pitanje pobednika već u prvih 15 minuta meča kada su imali dva gola prednosti.

Savić je u 5. minutu odlično proigrao Šupana koji je bio precizan, a isti igrač je deset minuta kasnije sa bele tačke udvsotručio prednost.

Odbranom je Savić nastavio da komanduje sve do 44. minuta kada je posle jednog duela ostao da leži na travi.

Na sreću, nakon ukazane pomoći nastavio je da otklanja opasnost pred golom Kirstena. Gosti iz Frankfurta su u 64. minutu preko Lekija smanjili prednost Drezdena, ali nisu mogli više od toga.

Ovo je bila tek treća pobeda Dinama u „cvajti“.

Posle perioda lošijih igara i rezultata, Savić i drugovi pokazali su navijačima da mogu mnogo bolje i s pravom se očekuje veći broj bodova do kraja prvog dela sezone.

Dinamo je posle trijumfa nad FSV Frankfurtom uspeo da pobegne iz zone ispadanja. U narednom , 15. kolu , ovaj tim 23. novembra ide na noge Paderbornu koji se nalazi u zlatnoj sredini na tabeli „cvajte“.