Savić i Krstičić se nadmetali golovima, na kraju bez pobednika u Firenci!

• 02. decembar 2012.

• 22:51

U poslednjoj utakmici 15. kola italijanske Serije A, Fiorentina i Sampdorija podelile su bodove, a u glavnim ulogama bili su Stefan Savić i Nenad Krstičić!

Odličan meč u Firenci odigrale su Fiorentina i Sampdorija, na kraju bez pobednika - 2:2, ali će ovaj duel dugo pamtiti bivši štoper Partizana i crnogorski reprezentativac Stefan Savić, kao i novopečeni reprezentativac Srbije Nenad Krstičić.

Savić je, naime, postigao oba gola za ''Violu''! Prvi već u 21. minutu posle kornera, za vođstvo domaćih od 1:0 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Nenad Krstičić se sjajno snašao u kaznenom prostoru domaćih i posle odličnog driblinga, sa nekih 15 metara je poslao loptu u mrežu - 1:1.

U 72. minutu autogolom Rodrigeza Sampdorija je došla do preokreta, da bi samo tri minuta kasnije Savić svojim drugim golom, ponovo udarcem glavom, posle centaršuta Paskvala, postavio konačnih 2:2.

Krstičić je bio u startnoj postavi Sampdorije, zamenjen je u 86. minutu, dok je na drugoj strani svih 90 minuta odigrao još jedan reprezentativac Srbije, Nenad Tomović.

Posle ovakvog epiloga, Fiorentina je na deobi četvrtog mesta sa Lacijom, sa po 29 bodova, dok je Sampdorija dvanaesta sa 17 osvojenih bodova.

Golove sa večerašnjeg meča pogledajte OVDE.