Sautempton poslednji učesnik osmine finala Liga kupa

utorak 02.10.2018.
23:59

U poslednjoj utakmici šesnaestine finala engleskog Liga kupa fudbaleri Sautemptona izborili su plasman u narednu rundu pobedom nad Evertonom posle boljeg izvođenja penala.

Epa/Peter Powell

Poslednja utakmica šesnaestine finala engleskog Liga kupa odigrana je u utorak uveče na "Gudison Parku" gde je domaći Everton ugostio ekipu Sautemptona.

Utakmica je završena nerešenim rezultatom (1:1), ali je gost prošao dalje posle boljeg izvođenja penala.

Sautempton je poveo golom Denija Ingsa minut pre odlaska na odmor, a Evertonu je nadu vratio Tio Volkot golom u 85. minutu susreta.

Ispostavilo se da je bivši fudbaler Arsenala samo na kratko odložio neizbežno, pošto su gosti u penal seriji slavili sa 4:3.

Everton su plasmana u osminu finala koštali promašaji Ričarlisona i Tia Volkota.

Shodno žrebu održanom pre dva dana Sautempton će u osmini finala igrati protiv Lester sitija.