nedelja 26.11.2017.
16:29

Konačno došlo njegovih pet minuta.

Beta/ Mark Kerton/PA via AP

Fudbaleri Sautemptona pobedili su na svom stadionu ekipu Evertona rezultatom 4:1 (1:1) u 13. kolu Premijer lige.

Heroj u pobedi Sautemptona bio je naš Dušan Tadić koji je upisao gol i asistenciju.

Već u 18. minutu srpski reprezentativac se odlično snašao u šesnaestercu, izdržao je duel na leđima, a potom u stilu vrhunskih napadača samo ćušnuo loptu pored golmana Pikforda.

Inače, ovo je tek drugi pogodak Dušana Tadića ove sezone u Premijer ligi, i tek prvi još od drugog kola kada je pogodio mrežu Vest Hema.

Međutim, Everton je uspeo da uzvrati preko Gilfija Sigurdsona. Islanđanin je u finišu prvog poluvremena postigao spektakularan pogodak, jer je lopta pre nego što je završila iza Forstera, pogodila tri puta okvir gola - prečku, stativu, pa opet prečku i onda je upala u gol.

U drugom poluvremenu, Sautempton je samleo ekipu Evertona, a sada je na scenu stupio Čarli Ostin. On je u 52. minutu iskoristio Bertranov centaršut i glavom pogodio za 2:1, da bi već u 58. posle Tadićevog teledirigovanog proigravanja sa boka, opet glavom povisio na 3:1.

Konačan rezultat postavio je Dejvis u samom finišu meča, pa je Sautempton sada skočio na desetu poziciju na tabeli sa 16 bodova, dok je Everton tek 16. sa četiri manje.