ponedeljak 23.11.2020.
22:52

Bivši klub Dušana Tadića više od dva meseca ne zna za poraz.

EPA-EFE/Andrew Boyers

Fudbaleri Sautemptona nastavili su seriju bez poraza pošto su u poslednjem meču 9. kola Premijer lige remizirali na gostovanju Vulverhemptonu 1:1.

Strelac vodećeg gola za tim sa juga Engleske bio je Teo Volkot u 59. minutu nakon što je sam poput duha na drugoj stativi ubacio loptu u mrežu.

Isti fudbaler mogao je desetak minuta kasnije da uveća prednost Sautemptona, ali je nakon njegovog pokušaja lopta otišla pored gola.

Prethodno su Adama Traore i Danijel Podens pokušali da ugroze golmana gostiju. Najbolju priliku propustio je Portugalac u 36. minutu kada je njegov udarac glavom golman odbranio nakon sjajne intervencije.

Kazna za promašaje Sautemtpona stigla u 75. minutu kada je rezervista Pedro Neto, samo pet minuta nakon ulaska u igru, izjednačio rezultat.

Golu Portugalca prethodila je stativa, a nakon obijene lopte on ju je vrlo hladnokrvno poslao u mrežu.

Do kraja meča nije bilo golova, pa uprkos ispuštenoj pobedi Sautempton deseto kolo dočekuje na petom mestu sa samo tri boda manje od vodećih Liverpula i Totenhema.

Vulverhempton je nastavio sa igrama toplo-hladno, te nakon ovom remija zauzima deveto mesto na tabeli.