nedelja 10.12.2017.
20:07

Zaslužena pobeda zeleno-crnih u duelu "davljenika".

Beta/AP Photo/Fabrizio Giovannozzi

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu na 'Mapeiju', a samo što je počelo drugo Sasuolo je poveo.

Politano je probio po levom krilu, centrirao, a Goldaniga glavom zatresao mrežu gostiju.

Posle sata igre prednost domaćina je duplirana, Mateo Politano je izveo pravu bravuru, lepom piruetom se oslobodio čuvara, a onda pogodio malu mrežu.

Krotone je par minuta kasnije smanjio na 2:1, Aćerbi je pod pritiskom Budimira dao autogol, ali to je bilo sve od gostiju sa juga.

Minut pre kraja Alesandro Matri je mogao pobedu Sasuola da učini ubeldjivjom, ali je promašio penal, pa se rezultat nije menjao.

Sasuolo je ovim trijumfom preskočio Krotone i uplivao u nešto mirnije vode, u prilogu pogledajte Politanovu majstoriju, najlepši detalj sa današnjeg meča na 'Mapeiju'.

Današnji program u Seriji A se završava večeras (20:45) na 'San Siru', gde će Milan ugostiti Bolonju.