• 18. novembar 2012.

• 16:59

Kaljari odoleo na "Meaci", Juventus ostao na +4. Primakla se odlična Fiorentina, pobede kod kuće zabeležili Sijena, Katanija i Bolonja. Remi u Udinama...

Izgledalo je da će Inter lako stići do pobede, početna ofanziva se isplatila, Kasano je upisao još jednu asistenciju, a Palasio glavom matirao Agacija.

Međutim, iako su to situacije koje Inter najviše voli, kada ima prednost, Kaljari je bio bolji tim. Sardi su pretili Handanović, Slovenac je bio sjajan u nekoliko navrata i sačuvao svoj tim do finiša prvog poluvremena.

Kosu je centrirao, Sau na pravom mestu i to u trenutku kada je Kaljari bio sa desetoricom.

U nastavku je Milito promašio zicer, ali i na drugoj strani smenjivale su se opasne situacije pred golom domaćina. Nakon jedne takve, Sau je uspeo da prevari Ranokiju i Samuel i ćušne loptu u mrežu.

Ipak, nije bilo gotovo. Inter je desetak minuta pre kraja na poklon dobio izjednačenje. Tek što je ušao, Riki Alvarez je centrirao, Astori zatresao sopstvenu mrežu.

Do kraja, gol je visio u vazduhu, Inter je tražio i penal, nakon duela Astrorija i Ranokije, nekoliko puta je Kaljari spasavao živu glavu, ali ostalo je 2:2, smeše se u Juventusu, ostali su na +4, iako su remizirali sa Laciom.

Alberto Akvilani je sa dva gola bio junak nove pobede Fiorentine na "Frankiju". Isprašili su solidnu Atalantu, a posao im je olakšalo isključenje Ćigarinija u finišu prvog dela. Ljajić je počeo meč, Savić igrao od početka, Tomović utakmicu presedeo na klupi.

Sijena je malim remek delom Valijanija stigla do velika tri boda protiv Peskare, a slavila je i Katanija protiv Kjeva, oba gola postigao je u drugom poluvremenu Almiron. Argentinac je prvo glavom, a onda i udarcem matirao Sorentina. Na kraju je Andreoli samo ublažio poraz "Magaraca".

Dva puta je Udineze vodio protiv Parme, golovima Di Natalea i Pereire, ali su bivši igrači Juventusa, Markioni i Paladino uspevali da izjednače. Na kraju novi remi za "Zebrete".

Bolonja je mnogo lakše nego što se očekivalo savladala Palermo i prekinula lošu seriju. Strelci su bili Đilardino, Gabijadini i Dijamanti, a Sicilijanci su zbog isključenja golmana Ujkanija, Bareta i Labrina ostali sa osmoricom. I Bolonja je ostala sa desetoricom, Tajder je morao u svlačionicu.